CKM cestovní agentura

Právní Podmínky

 

Úvod

Cestovní agentura CKM (dále CA) je autorizovaným prodejcem zájezdů, pořádaných cestovními kancelářemi - touroperátory (dále jen CK). Prodej zájezdů provádí CA na základě uzavřených obchodních smluv s CK.

Smluvní CK jsou řádně pojištěny podle právních předpisů upravujících cestovní ruch.

Rezervace

Zájemce o nabízený zájezd si ho rezervuje prostřednictvím rezervačního formuláře nebo telefonicky v naší kanceláři. CA si vyhrazuje právo na odmítnutí rezervace, která je neúplná, rozporuplná, bez uvedení správného kontaktního telefonního čísla a to aniž by odmítnutí sdělila zájemci.Rezervace není závazná.

Objednávka

Po obdržení objednávky rezervuje CA zájezd dle poptávky. V případě obsazené kapacity kontaktuje CA neprodleně zákazníka a navrhne mu alternativní možnosti jako např. jiný termín nebo jiný zájezd apod. V případě volného místa zašle CA zákazníkovi cestovní smlouvu vč. pokynů pro platbu zájezdu. Zákazník je povinen jím podepsanou cestovní smlouvu poslat CA v termínu rezervace zpět. Termíny pro platbu - tj.zálohu a doplatky ev. jednorázovou platbu jsou pro zákazníka závazné a CA nenese zodpovědnost za důsledky (jako např. storno rezervace či zájezdu ze strany CK) v případě zpoždění plateb zaviněných zákazníkem. Cestovní smlouva je závazná okamžikem podpisu.

Platební podmínky

Zákazník zaplatí za běžné zájezdy, objednané více než jeden měsíc před termínem zájezdu zpravidla 50% z plné ceny zájezdu. Nejpozději 30 dnů před termínem zájezdu doplatí zbytek plné ceny zájezdu.

Zájezdy typu "na poslední chvíli" a zájezdy, objednané ve lhůtě menší než kalendářní měsíc před termínem zájezdu hradí zákazník v plné ceně, jednorázově a to na účet CA nebo hotově v naší kanceláři.

Pokyny k zájezdu

Potřebné dokumenty, informace o odletu (odjezdu) obdrží klient nejdříve 7 dní před začátkem pobytu. Cestovní dokumenty (vouchery, letenky, pojištění apod.) obdrží zákazník zpravidla při odbavení na letišti od CK.

Storno podmínky

Bez storno poplatků - do okamžiku podpisu cestovní smlouvy.

Pozdější storno ze strany zákazníka podléhá storno podmínkám pořádající CK.

Reklamace

Zákazník má právo na reklamaci, která se řeší dle podmínek pořádající CK.

Další informace o cestách do zahraničí najdete na www.mzv.cz.

Vytvářím objednávku...